הפעל נגישות

גירושין

פגישת ייעוץ:

חל משבר אישי במשפחה? גירושין על הפרק? מרגישים חוסר אונים? חוסר וודאות? רצוי לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד העוסק בתחום דיני משפחה על מנת לדעת את החובות והזכויות שלכם בתוך ההליך המשפטי. בראש ובראשונה מטרת פגישת הייעוץ היא התרשמות ראשונית מהמצב הקיים. במהלך הפגישה הלקוח/ה מספרים אודות המקרה הרגיש בגינו פנה לעוה"ד. על הלקוח/ה להגיע לפגישה עם מידע רב ככל שניתן על מנת לשקף לעו"ד תמונה מדויקת ועדכנית אשר תסייע לבחון את המצב המשפטי (המותאם לנסיבות הייחודיות) כהלכה. על הלקוח/ה לשתף פעולה ולהביא לפגישת הייעוץ כל מסמך בעל חשיבות הדרוש לעניין. במהלך פגישת ייעוץ מעלים שאלות משפטיות ופורשים בפני הלקוח/ה את מצבו המשפטי ומה האפשרויות הניצבות בפניו/ה. אך חשוב מכל, לפגישת הייעוץ חשיבות מאין כמוה בהרגעת הרוחות, תמיכה, הקשבה ומתן ייעוץ משפטי אישי הנכון ביותר עבור הלקוח/ה.


איך לבחור עו"ד לדיני משפחה ?

אתם יושבים במרפסת להנאתם נהנים מהשקט ביום בהיר אחד נפסקו הצעקות מהדירה בקומה העליונה מבירור קצר עולה שהשכנים התגרשו, חברה לעבודה סיפרה שהיא ובעלה "פירקו את החבילה", הבן דוד האהוב מגיע לבד לאירוע משפחתי ואז גיליתם שנישואיו עלו על שרטון. מוכר לכם? אף פעם לא חשבתם שלכם זה יקרה? לצערנו אחוזי הגירושין בישראל עולים ומאמירים מידי שנה. גירושין לא בהכרח חייבים להסתיים "באקורד צורם" אפשר גם אחרת, הכל נתון לבחירתכם במסגרת הנסיבות המיוחדות של כל מקרה.


אז מה חשוב לבחון בטרם הפניה לעו"ד?

תחילה עליכם לשאול את עצמכם תוך בחינה עמוקה וראיה כללית רחבה, האם זה באמת מה שאני רוצה? האם אני מוכנ/ה להיכנס לתהליך המורכב העומד לפני? האם ניתן לגשר ולפתור את הקרע המשפחתי בטרם פניה לערכאות המשפטיות? גישור, טיפול זוגי, הסכם פירוד, הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, תמיד אבל תמיד הם האופציה העדיפה והמבורכת. אבל לפעמים חלומות לחוד ומציאות לחוד. הצעד הראשון כמובן, הוא בחירת עו"ד מומחה לדיני משפחה, עו"ד ראוי המסוגל ליתן מענה איכותי, אנושי ומקצועי למציאות החדשה שעומדת בפתח.


איך עושים את זה?

תמיד עדיף לפנות לעו"ד מומלץ, אין כמו המלצה חמה מבני זוג שחוו פירוק נישואין ומרוצים מהייצוג המשפטי, זהו כרטיס הביקור הטוב ביותר לעו"ד. שנית, שאלו את עצמכם, מהם שלושת הדברים החשובים לי ביותר בעו"ד המייצג אותי? מקצועיות, זמינות, יחסי אנוש, עו"ד שפניו לשלום, עו"ד רגיש שלא יזרע הרס לשווא הגובה מחיר נפשי יקר לכם ובעיקר לילדכם, עו"ד לוחמני שבסוף התהליך תשיגו את מבוקשכם. הרשימה היא איננה רשימה סגורה ולכל אחת ואחד עקרונות מנחים וסולם ערכים הייחודי לו ומאפיין את מצבו הרגיש. ולבסוף, בעידן הטכנולוגי שלנו, המידע זמין ונגיש לכולם, ניתן למצוא מספר רב של עו"ד באינטרנט, אם פניתם לאינטרנט קראו וחקרו אודות עוה"ד בצורה יסודית ומעמיקה.


איך אדע אם עוה"ד אכן עונה על דרישותיי? התשובה היא פשוטה, קבעו פגישת ייעוץ. אין טוב מפגישה מסודרת פנים מול פנים, במהלכה ניתן להתרשם מעוה"ד, אישיותו ומומחיותו בתחום. לא מומלץ לקיים שיחות ייעוץ בטלפון, רצוי לערוך פגישת ייעוץ מסודרת במשרד עוה"ד הכרוכה בד"כ בתשלום עבור המידע המקצועי שניתן לכם ( לא כל מה שקראתם באינטרנט רלוונטי למקרה המיוחד שלכם) היזהרו מהבטחות מרחיקות לכת בטרם נכנסתם להליך המשפטי, חוסר הוודאות הוא עצום ומן המפורסמות הוא "שאין אמת משפטית אחת" וכל מקרה נבחן לגופו שוב, הכל בהתאם לנסיבות המיוחדות המאפיינות את המקרה שלכם.


לסיכום,

ישנם עו"ד מצוינים וטובים אשר יהוו כתף תומכת בתקופה המכריעה בחייכם, כל שעליכם לעשות הוא לדעת לזהות בקפידה מיהו עוה"ד הטוב ביותר עבורכם. וזכרו גם אם התחלתם בתהליך ואינכם מרוצים מהייצוג הקיים זוהי זכותכם המלאה כלקוחות להחליף את הייצוג ולהסתייע בעו"ד אחר- אל תמעיטו בערככם, אל תתפשרו על המגיע לכם, זה קיים זה בנמצא וזה כאן ועכשיו- מגיע לכם!